Atrakcje w Gminie Rewal

Trzęsacz

Mała miejscowość wypoczynkowa położona dokładnie na 15 południku długości wschodniej, który wyznacza czas środkowo-europejski. Jej atrakcją są ruiny gotyckiego kościoła z XVw. Zbudowany został w głębi lądu ok. 2 km od klifowego brzegu. Morze systematycznie podmywając brzeg od wieków zbliżało się do kościoła. W połowie XIXw. kościół zamknięto. W 1901r. runęła pierwsza ściana później kolejne fragmenty kościoła. Ostatnie osunięcie miało miejsce w 1994r. Obecnie pozostał niewielki fragment zabezpieczony w ostatnich latach przed dalszym osuwaniem.
Będąc w Trzęsaczu warto też zajrzeć do XIX-wiecznego pałacu położonego po drugiej stronie drogi. Szczególnie malowniczy jest otaczający go park, założony ponad 200 lat temu. Rosną w nim m.in. stare lipy o obwodach pni przekraczających 5,8 metra i buk pospolity o obwodzie pnia 4,5 metra. Ciekawostką jest 14 starych grabów o obwodach pni od 2 do 3,5 metra.

Dla miłośników koni w pobliżu naszego domu znajduje się stadnina koni oferująca możliwość wykupienia jazdy konnej

Kolejka Wąskotorowa

Przejażdżki kolejką wąskotorową „Ciuchcia – Retro – Expres”. Stacja kolejki znajduje się 100m od naszego domu. Kolejka kursuje przez miejscowości: Trzęsacz, Rewal, Niechorze, Pogorzelica. Stare wagony i zabytkowy parowóz o imieniu „PARYS” zachwycają urodą i przypominają dawne czasy. Ciuchcia jeździ od czerwca do września kilka razy dziennie,a zabytkowy parowóz Parys jeździ w każdą Niedzielę.

Jezioro Liwia Łuża

Godną polecenia atrakcją przyrodniczą jest jezioro „Liwia Łuża” w Niechorzu. Miłośnicy przyrody znajdą tu wiele gatunków ptaków wodnych i błotnych jak: perkozy, mewy, kurki wodne, łazbędzie nieme i krzykliwe, czple, dzikie kaczki, gęsi, bociany, kormorany, żurawie. Jest to atrakcyjne miejsce gdzie w ciszy i spokoju można spędzać wolny czas.

 

Niechorze

Osada rybacka (łączy się z Pogorzelicą), nad którą dominuje zbudowana w 1866r Latarnia Morska o zasięgu 15 mil morskich, to jest ok. 28km. W okresie lata jest dostępna do zwiedzania, z galeryjki widokowej można obserwować wybrzeże i okoliczne tereny.
Przy latarni morskiej lub przy tarasie widokowym w Rewalu przy odrobinie szczęścia można spotkać fokę o imieniu „Depka”